Ćwiczenia, które możesz wykonać praktycznie w każdym miejscu

hantle położone na macie

Omówimy dzisiaj dokładnie 3 ćwiczenia, które na pewno znacie, czasami jednak warto wrócić do klasyki, aby przypomnieć sobie jak prawidłowo wykonywać poszczególne ruchy, a także mieć świadomość, że kompletny trening całego ciała niekoniecznie musi oznaczać wyjście z domu, czy zakup drogiego sprzętu.

Na początku warto jednak przypomnieć coś, co do znudzenia powtarzamy, właściwie przy każdej okazji. Ktoś mądry powiedział kiedyś, że nie da się przećwiczyć złej diety. Co to oznacza?

Niestety, prawda jest taka, że żadna ilość ćwiczeń, nie pozwoli na jedzenie wszystkiego czego tylko chcemy, bez konsekwencji, po prostu nie będziemy w stanie spalić tyle kalorii, chyba że jesteśmy mistrzami olimpijskimi w pływaniu, którzy trenują czasem nawet po 8 godzin dziennie – to jedyny wyjątek!

Większość z nas jednak oprócz treningów ma także pracę i obowiązki, dlatego czasu na tak zaawansowane treningi zwyczajnie brak. Dla wszystkich osób, które mają ochotę wesprzeć się także naturalnymi suplementami oprócz zdrowego odżywiania, proponujemy poszukać także naturalnych preparatów, które wesprą dietę i trening. Na przykład plastry Sliminazer.

To nowoczesna formuła dzięki której nie tylko szybciej zredukujemy tkankę tłuszczową. Plastry Sliminazer wpływają pozytywnie na cały układ trawienia, pozwalając także szybciej odzyskiwać energię z pożywienia. To pozwoli na szybką regenerację, a także większą motywację do ćwiczeń. A teraz, przejdźmy do poszczególnych aktywności.

POMPKI

To klasyk nad klasykami, jednak wykonywany odpowiednio pięknie buduje mięśnie klatki piersiowej, pleców, bicepsy, tricepsy, a nawet mięsnie stabilizujące brzucha. Pompki to ćwiczenie zarówno dla kobiet i mężczyzn, które można wykonywać dosłownie posiadając najmniejszą możliwą przestrzeń.

mężczyzna robiący pompki

Jak poprawnie wykonać?

Najbardziej efektywną pompkę wykonamy zaczynając od pozycji wyjściowej, w której wyprostowane ręce będą znajdowały się idealnie pod barkami. Wykonując ruch w dół, powinniśmy kierować łokcie do tyłu, a także starać się trzymać je jak jak najbliżej tułowia. Dla zaawansowanych polecamy wykonywać powolny ruch w dół i szybki w górę.

PRZYSIADY

Kolejna znane ćwiczenie, które może być jednak modyfikowane w zależności od poziomu zaawansowania ćwiczącego, tak aby przynosić jeszcze lepsze efekty. Podstawowe przysiady pozwalają wzmocnić mięśnie tułowia, ale przede wszystkim dolne partie mięśniowe, a dodatkowo skutecznie redukują poziom tkanki tłuszczowej w całym ciele.

Jak poprawnie wykonać?

Przy wykonywaniu poprawnego przysiadu należy pamiętać o nie wychodzeniu linią kolan za linie palców u stóp, podczas zejścia na dół. Plecy powinny być proste, a pięty zawsze stykać się z podłożem. Dodatkową modyfikacją może być wyskok ku górze, podczas ruchu wznoszenia. Dla wszystkich, którym wydaje się być to łatwe, proponujemy spróbować choć 10 razy pod rząd. Pot i palące uda gwarantowane.

BURPEE

Ćwiczenie znane także jako padnij-powstań, to prawdziwy król spalania tkanki tłuszczowej! Angażuje praktycznie każdą grupę mięśniową ciała, trenując cały tułów, klatkę piersiową, a także nogi i pośladki. Codziennie wykonywane burpee, nie tylko spowodują, że nasza sylwetka będzie prezentować się świetnie – zyskamy także siłę i kondycję. Efekty murowane, już przy kilkudziesięciu codziennych powtórzeniach, na przestrzeni kilku tygodni.

Jak poprawnie wykonać?

Poprawnie wykonane burpee polega zaczyna się od przyklejenia do podłoża klatki piersiowej, podczas gdy dłonie są płasko oparte, a łokcie skierowane ku górze. Następnie wypychamy tułów do góry, podskakując jednym ruchem nogami do linii bioder, tak aby wyprostować sylwetkę. Kolejny ruch to wyskok do góry ze wskazaniem palców na sufit i ponowne opadnięcie do podłoża.

DESKA

W środowisku osób ćwiczących, deska jest znana bardziej jako plank. Zostawiliśmy ją na koniec, ponieważ nie ma innego tak prostego ćwiczenia, które dawałoby tak rozległe efekty. Dzięki wykonywaniu tej czynności również wzmacniamy całe ciało, bardzo skutecznie rzeźbiąc przy tym głównie mięśnie brzucha, jest to więc jedna z dróg do wymarzonego “sześciopaka”.

Jak poprawnie wykonać?

Jest to bardzo proste ćwiczenie. Aby wykonać deskę prawidłowo, należy oprzeć ciało w linii prostej na palcach stóp i na łokciach, przy wyprostowanym przedramieniu, tak aby stanowiło linię równoległą do podłogi. Bardzo ważne, aby nie unosić pośladków do góry, trzymać głowę w jednej linii z kręgosłupem, a barki umieścić bezpośrednio nad łokciami.

kobieta ćwicząca w domu

10 MINUT DZIENNIE

To kilka naprawdę prostych, lecz dających niesamowite efekty ćwiczeń, które można wykonać dosłownie wszędzie! Wszystkim, którzy stosują wymówkę czasu lub zwyczajnie nie są w stanie zabrać się do ćwiczeń, proponujemy zasadę małych kroków. Już dziesięć minut dziennie, da po miesiącu widoczne efekty, dlatego można śmiało zaczynać od mniejszych treningów. Powodzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *