Czy nasza dieta ma wpływ na erekcję?

kobieta i mężczyzna w łóżku

To co jemy, może wpływać na bardzo wiele czynności naszych organizmów. Okazuje się jednak, że dieta ma także wpływ na seks. W jaki sposób kulinaria łączą się z sypialnią? W tym artykule poruszymy kilka ciekawych wątków związanych z tą tematyką. Ale najpierw: czego potrzebuje męski ciało, aby umożliwiać długie i mocne wzwody?

banan i kiwi

SKŁADNIKI ODŻYWCZE

Wzwód to prosto rzecz ujmując wykorzystanie impulsu, który wytwarza się w mózgu w trakcie znacznego podniecenia, do przepompowania dużej ilości limfy oraz krwi w okolice prącia i narządów rozrodczych. Tkanki gąbczaste członka napełniają się, zwiększając chwilowo jego rozmiar.

Do takiej sytuacji potrzebujemy zatem dobrego przepływu krwi oraz składników odżywczych. To właśnie dlatego brak zdrowego pożywienia i nie dostarczanie do organizmu odpowiedniej ilości witamin oraz minerałów, może być przyczyną zaburzeń erekcji.

BRAK NIESPODZIANEK

Może to błahe, jednak ważne jest także to co jemy bezpośrednio przed stosunkiem. Jeśli to co wrzuciliśmy na ruszt jest ciężkostrawne i powoduje problemy żołądkowe, zwyczajnie nie będziemy mogli skupić się na zbliżeniu.

Dodatkowo, warto także wziąć pod uwagę napoje. Lubiane przez większość mężczyzn piwo, może być w odpowiednich ilościach doskonałym izotonikiem, jednak jest bardzo moczopędne. To skutecznie zaburza możliwość powstawania wzwodu. Dlatego przed stosunkiem powinniśmy jeść lekko.

KONDYCJA

Pokarmy, które spożywamy wpływają także na to ile sił witalnych mamy. Często wzwód zanika wtedy, kiedy jesteśmy zmęczeni. Zatem warto zadbać o to, aby wszystko co spożywamy było bogate w witaminy, ale także substancje odżywcze, które pomogą w dłuższym utrzymaniu mocnego wzwodu.

POMOCNA SUPLEMENTACJA

Można także sięgnąć po suplementy diety lub kosmetyki wysokiej jakości, które w naturalny sposób pomogą pozbyć się problemu. Wiemy, że zawsze przed takim zakupami stopuje nas wstyd, jednak obecnie większość producentów zachowuje pełną dyskrecję. Zakupione preparaty docierają do nas szczelnie zapakowane, w pudełku bez nazwy.

Mowa tu na przykład o tabletkach Etreen. Zawierają wiele ważnych minerałów, w tym na przykład wpływający na układ krwionośny cynk, ale także wyciągi z takich roślin jak żeń- szeń, które mogą skutecznie podnieść poziom energii.

Extreen to kapsułki o w pełni naturalnym składzie. Pomogą utrzymać erekcję i szybciej ją osiągać, jednak dodatkowym efektem będzie także stopniowe zwiększanie rozmiaru członka, co zapewne wpłynie na zwiększenie satysfakcji z każdego stosunku.

Oprócz kapsułek, można się zdecydować również na żel. Takie preparaty nie tylko nawilżają, dzięki czemu chronią przed otarciem naskórka, ale także podnoszą poziom libido i pozytywnie wpływają na męską gospodarkę hormonalną. Przykład takiego preparatu znajdziecie tutaj: https://polski-blog-medyczny.p/erogen-x/.

warzywa

CO JEŚĆ?

Dieta na erekcję – brzmi to śmiesznie, jednak rzeczywiście można zjeść tak, aby zwielokrotnić szansę mocnego wzwodu. Przede wszystkim dla zachowania pełni skupienia oraz odpowiedniej ilości energii, posiłki powinniśmy spożywać regularnie. Dzięki temu organizm będzie mniej zestresowany. Systematyczne dostarczanie pożywienia może także skutkować zniwelowaniem problemów żołądkowych.

Jeśli chodzi o same produkty, warto jeść dużo warzyw bogatych w witaminy, a także znaleźć odpowiednie źródło białka oraz zdrowych tłuszczy. A może do każdej potrawy dodawać afrodyzjak? Najbardziej znany to chyba lubczyk.

CZEGO NIE JEŚĆ?

Ciężko udowodnić bezpośredni wpływ słodyczy czy słonych przekąsek na możliwość osiągania erekcji, jednak wiemy iż dużo łatwiej o wzwód mężczyznom, którzy pozostają w świetnej formie. Zatem radzimy odstawić alkohol oraz inne używki, a także spożywać taką ilość kalorii, jaka pasuje do naszego codziennego zapotrzebowania.

JESZCZE JEDNA WAŻNA RZECZ

W trosce o najwyższą jakość zdolności seksualnych, powinniśmy także być stale nawodnieni. W grę wchodzi jedynie woda, kawa lub herbata – wszystko oczywiście bez cukru. Odpowiednie nawodnienie niweluje zmęczenie i stres.

DODATKOWE KORZYŚCI

Jeśli przyjmiemy zatem, że mężczyźni, którzy dobrze jedzą mają spokój w łóżku – będzie to mocnym nadużyciem. Jednak z całą pewnością możemy pomóc sobie jadłospisem w tej delikatnej sprawie.

Jeżeli do tego zdecydujemy się także na ćwiczenia fizyczne, nagroda będzie czekała za drzwiami sypialni. Dobrze odżywione ciało i atletyczna sylwetka pozwolą dać przyjemność także partnerce, podczas gdy my nie będziemy się męczyć w trakcie długich sesji w łóżku.

Jeśli spróbowaliście zmianę diety i zmieniliście przyzwyczajenia na bardziej zdrowe, a erekcje dalej nie chce się pojawić, warto skorzystać z wymienionych wyżej suplementów. Jeśli i to nie zadziała, głowa do góry! Musicie tylko udać się do specjalisty, który na pewno pomoże. Może problem leży w psychice? Może musimy zmienić tylko jeden mały szczegół, aby znów czuć się pewnym siebie w sypialni?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *