Jak schudnąć z ud?

piękne i smukłe nogi

Jeśli marzysz o pięknych i smukłych udach, mamy dobrą wiadomość! Stosując poniższe wskazówki, zauważysz zmianę już po kilku tygodniach! Dowiedz się jakie ćwiczenia wykonywać oraz co jeść, by schudnąć z ud.

Definiujemy odchudzanie

Często kojarzymy odchudzanie z centymetrem i wagą. Jest to powodem wielu zawodów, ponieważ nie zawsze chudsze, oznacza mniejsze. Każdy z nas posiada swoje uwarunkowania genetyczne, które wskazują, tak zwaną sylwetkę startową. Czy to znaczy, że nie jesteśmy w stanie nic zmienić? Absolutnie nie. Każdy może wyglądać świetnie, niezależnie od genów.

Piękne i smukłe nogi

Co więc rozumiemy pod pojęciem chudych ud? Smukłe, pozbawione dużych pokładów tkanki tłuszczowej, górne części nóg. Należy jedynie wziąć pod uwagę, że każdy z nas posiada inną budowę kostną i mięśniową, dlatego nigdy nie powinniśmy porównywać się do innych, a jedynie obserwować własne postępy.

Pełna miska, mniejszy obwód

Zacznijmy od jedzenia. Ponieważ uda są jedną z większych partii mięśniowych w organizmie, będą dość mocno reagowały na każdą zmianę, w codziennym odżywianiu. W tym wypadku powinniśmy zdecydować się na jedną ze sprawdzonych diet, najlepiej taką, która najbardziej odpowiada naszym zasobom czasowym i smakom.

Najważniejsze to pamiętać, o dużym spożyciu wody, tak by organizm nie gromadził jej pod skórą, a także o dostarczaniu wystarczającej ilości białka i zdrowych tłuszczy, w wyznaczonych ramach kalorycznych. Z zasady, im mniej przetworzone jedzenie, tym lepsze.zdrowy posiłek

Naturalne tabletki zbijają centymetry

Dodatkowo można zainteresować się naturalnymi preparatami, które pomagają redukować tkankę tłuszczową. To właśnie ona stanowi najczęstszy powód posiadania większego obwodu w udach. Dobrym rozwiązaniem będą na przykład plastry Sliminazer, kapsułki Bioxyn lub Ketominal Slim.

Plastry Sliminazer zawierają dużą ilość l-karnityny, która pomaga spalać szybciej tłuszcz, natomiast zarówno Ketominal Slim, jak i Bioxyn dostarczają organizmowi ekstrakty z takich ziół jak mięta i kozieradka, które wpływają na szybkość metabolizmu. W efekcie wspomagają odchudzanie, także ud.

Jak trenować by schudnąć z ud?

Dedykowane ćwiczenia, to bardzo ważny element, jeśli marzymy o smukłych udach. To właśnie one pozwolą zamienić tkanką tłuszczową, w tkankę mięśniową i w efekcie poprawić wygląd, a także zmniejszyć obwód ud. Pod spodem kilka przykładów.

PRZYSIADY

Ustaw stopy równolegle, na szerokość ramion. Schodząc w dół, staraj się trzymać proste plecy i wysuwać biodra jak najdalej do tyłu. Kolana nie powinny wychodzić przed stopy. Pamiętaj także o prawidłowym oddechu. Bierzemy wdech przy zejściu w dół i wydychamy powietrze, kiedy wznosimy się ku górze. Nie schodź poniżej poziomu, kiedy łydki i uda utworzą kąt prosty. Postaraj się zatrzymać ruch na kilka sekund w dolnej pozycji.

PRZYSIADY ZE WZNOSEM NÓG

Wykonaj przysiad, techniką opisaną powyżej. Tym razem będzie jednak trochę trudniej. Po każdym wznosie, wyprostuj się i unieś na zmianę lewą i prawą nogę, tak by przysunąć kolano jak najbliżej klatki piersiowej. Pamiętaj o prawidłowym oddychaniu i prostych plecach.

PRZYSIADY Z WYSKOKIEM

Kolejny poziom zaawansowania, ale także ćwiczenie, które da świetne efekty, to następna wersja przysiadów. Zastosuj wszystkie wskazówki techniczne zawarte powyżej, jedynie prostowanie, wykonuj w wyskoku. Oznacza to, że kiedy dojdziesz do pozycji wolnej, wybij się z nóg, postaraj się wyprostować w powietrzu i ponownie opaść do pozycji początkowej. Staraj się nie robić przerw między powtórzeniami.

WYKROKI

Stań prosto, w lekkim rozkroku. Lewą lub prawą nogą zrób krok do przodu, tak by zarówno kolano nogi przedniej jak i tylnej, było zgięte pod kątem 90 stopni. Następnie wyprostuj się i powtórz ruch drugą nogą. Staraj się napinać brzuch i trzymać proste plecy.

UNOSZENIE NÓG

Przejdź do klęku podpartego, czyli połóż wyprostowane w łokciach ręce, na ziemi, a tył ciała podeprzyj palcami stóp. Zegnij nogę w kolanie i unieś ją do boku. Postaraj się wykonać wznos na wysokość bioder. Powtórz ćwiczenie, uginając i unosząc drugą nogę. Pamiętaj o oddechu i napinaniu brzucha.

Wykonuj ćwiczenia systematycznie, kilka razy w tygodniu. Ilość powtórzeń i serii dopasuj do swojej kondycji, staraj się notować wyniki i co tydzień zwiększać ilość serii. To bardzo proste kombinacje, jednak mogą przynieść duże zmiany. Można wykonywać je w domu, nie będzie konieczne także użycie żadnego sprzętu, wystarczy kawałek podłogi. Na początku celuj w 10 minutowe treningi. Dobrym sposobem na odchudzenie ud będą także długie spacery, bieg na bieżni, a także wycieczki rowerowe.

Należy jedynie uważać, na treningi z użyciem dużego ciężaru, które mogą wywołać odwrotny efekt. Choć tkanka tłuszczowa będzie ulegać redukcji, na jej miejscu pojawią się mięśnie, które mogą zwiększyć obwód ud.mniejszy obwód ud

W jakim czasie można spodziewać się efektów

Zadowalające efekty mogą pojawić się już po kilku tygodniach systematycznych ćwiczeń i zmianie nawyków żywieniowych. Wszystko będzie zależało od tego, ile pracy będziemy chcieli włożyć w odchudzanie ud. Najważniejsze, to nie zniechęcać się po kilkunastu dniach. Czasami organizm potrzebuje więcej czasu, by zaaplikować zmiany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *