Jak wygląda zabieg chirurgiczny powiększania piersi?

  • Uroda
pomiar-biustu

Nie da się jasno powiedzieć, że operacje plastyczne to dobra lub zła rzecz. Zależy to od człowieka, jednak jeśli jest to ostatnia deska ratunku, aby znowu poczuć się dobrze we własnym ciele, a koszta i czas rekonwalescencji nie przeraża, to właściwie co stoi na przeszkodzie? Chcielibyśmy przybliżyć kilka etapów operacji powiększania biustu, tak aby spokojnie zastanowić się na zasadnością takiego zabiegu, w swoim przypadku.

różne rodzaje implantów

DECYZJA

Pierwszym etapem każdej operacji plastycznej jest podjęcie decyzji. Oczywiście nie możemy zrobić tego za czytelników, jednak może powiedzieć, co warto wziąć pod uwagę przed ostatecznym werdyktem.

Przede wszystkim powód: dlaczego chcemy zmienić swoje ciało? Taka motywacja powinna wychodzić z nas samych, nie być prośbą partnera, czy naciskiem społecznym, tym bardziej zdaniem koleżanek. To nasza prywatna sprawa i prywatna decyzja.

Jeśli się wahasz, lepiej poczekać. To naprawdę ważny krok, który może przynieść także powikłania, a na pewno będzie w pierwszym okresie oznaczał wiele wyrzeczeń i czas, w który trzeba będzie dojść do siebie. Najważniejsza rzecz: dajcie sobie czas, niech to będzie przemyślane w każdym detalu.

WYBÓR KLINIKI

Konkurencja jest coraz większa. Placówki zajmujące się operacjami powiększania biustu kiedyś można było zliczyć na palcach jednej ręki, jednak teraz pojawiają się jak grzyby po deszczu. Którą zatem wybrać?

Najlepiej polegać na opinii bliskiej osoby, która korzystała z takich usług. Jeśli nie mamy kogoś takiego, może w dalszych znajomych znajdzie się ktoś, kto będzie mógł opowiedzieć nam o swoich doświadczeniach? To najlepsze i sprawdzone informację.

Jeśli jednak nie możemy znaleźć informacji z pierwszej ręki, warto poczytać informację o klinikach, ale także spróbować znaleźć fora internetowe, które mogą zawierać więcej faktów, niż przekaz marketingowy danej kliniki. Na pewno bardzo ważne będzie samo spotkanie z lekarzem. Musimy poczuć do niego zaufanie, a także, iż troszczy się o nas i naszą świadomość tego jak będzie wyglądał zabieg.

operacja-biustu

KONSULTACJA I PRZYGOTOWANIE

W każdej klinice będziemy musieli jasno wyrazić nasze chęci co do efektu końcowego. Zostaną nam także zrobione badania, aby potwierdzić czy możemy przejść zabieg. Chirurg dokładnie ustali z pacjentką jak będzie przebiegała operacja, a także jakie będą jej efekty.

Podczas tego etapu musimy zadawać wszystkie pytania jakie przyjdą nam do głowy. To nie moment na przesadną kurtuazję – podejmujemy ryzyko i wydajemy sporą kwotę, musimy wiedzieć jakie będą rezultaty i co nas czeka.

ZABIEG

Od konsultacji do zabiegu musi minąć zazwyczaj dwa tygodnie. To czas dla pacjentki na podjęcie ostatecznej decyzji i oswojenie się z nią, a także oczekiwania na wyniki badań i dopuszczenie do zabiegu.

Pacjentka w towarzystwie anestezjologa jest przewieziona do sali operacyjnej, gdzie poddaje się narkozie. W trakcie zabiegu, chirurg wykonuje nacięcie, tak aby dostać się do wnętrza piersi i umieścić implant pod mięśniem piersiowym.

Jeżeli nie ma żadnych komplikacji, zwykle można opuścić klinikę zaledwie po 24 godzinach, jednak to bardzo ważne aby pozostać przez ten czas pod wnikliwą obserwacją i opieką lekarza. Musimy pamiętać, że każda, nawet drobna operacja stanowi pewne ryzyko dla zdrowia.

BEZ SKALPELA

Jeśli to co dotychczas czytacie trochę Was niepokoi, mamy pocieszenie. Istnieją także inne sposoby aby powiększyć swoje piersi i poprawić ich wygląd. Oczywiście nie są tak skuteczne i tak szybkie, a ich efekty mniej spektakularne, jednak mają dwie ogromne zalety: oszczędność czasu i brak operacji.

Można spróbować na przykład wykorzystać krem Ovashape. To specjalna formuła, która powinna dać efekt zaledwie po miesiącu stosowania. Krem Ovashape, wnika głęboko w tkanki i pozwala na rozszerzanie komórek, dzięki zwiększeniu przepływu krwi oraz limfy. Dodatkowo wspomaga produkcję włókien kolagenowych, dlatego piersi nie tylko stają się większe, ale także bardziej jędrne.

Nie mówimy oczywiście, że operacja to coś złego, jednak może po prostu na początek chciałybyście spróbować mniej inwazyjnego sposobu. Efekty mogą bardzo pozytywnie zaskoczyć, a próba kosztuje bardzo nie wiele. Można zatem zacząć od takiego sposobu.

PO OPERACJI

Okres gojenia się jest uzależniony od wielu czynników. Jednak bardzo ważnym elementem pooperacyjnej praktyki jest systematyczne zgłaszanie się do lekarza, aby sprawdzał stan “nowych” piersi.

Jeśli zabieg zakończył się pozytywnie, po okresie rekonwalescencji nie powinno się odczuwać żadnego bólu, czy dyskomfortu związanego z operacją. Piersi powinny być naturalne w dotyku, a blizny zniknąć kompletnie. Jeżeli znajdziemy coś co nas martwi, natychmiast należy się zgłosić do specjalisty. Dobrze jest także dbać o biust nosząc prawidłowe staniki oraz używając kosmetyków nawilżających i rewitalizujących naskórek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *