Kilka ważnych rzeczy, których możesz nie wiedzieć o swoich piersiach

  • Uroda
czarny biustonosz

Pierwszy raz słowo biustonosz, zostało użyte w magazynie Vogue, już w 1907 roku, a pierwszy patent związany z projektem biustonosza został zapisany w urzędzie patentowym 7 lat później. Piersi stanowiły jednak ważną część kobiecego ciała zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn na długo przed tym.

Kobiecy biust był uwieczniany na skalnych rysunkach już ponad 35 tysięcy lat temu. Co ciekawe, jedynie rodzaj żeński u ludzi, to jedyny wśród ssaków, który w taki sposób wykształcił gruczoł piersiowy. Czego jeszcze nie wiecie o swoich piersiach?

ROZMIAR MA ZNACZENIE?

Tak jak w przypadku penisów, tak i w przypadku piersi – od zawsze mówi się rozmiarze. Rozległe badania przeprowadzane przez lata na dużych grupach kobiet i mężczyzn, dementują jednak takie założenia. Okazuje się, że niektórzy mężczyźni wręcz wolą mniejszy biust.

To czego nie wie także wiele kobiet, biust rośnie i maleje wraz ze spadkiem i przyrostem tkanki tłuszczowej. Dlatego jeśli posiadacie spory nadmiar kilogramów i planujecie w najbliższym czasie odchudzanie, musicie przygotować się na zmianę miseczki na mniejszą.

BRAFITTING

Dla wszystkich Pań, które nie słyszały tego terminu, chodzi oczywiście o dopasowanie odpowiedniego rozmiaru stanika. Okazuje się, iż ma to wpływ nie tylko na komfort noszenia biustonosza, ale także na wygląd i zdrowie piersi.

Profesjonalne brafitterki opowiadają o konsekwencjach związanych z noszeniem źle dobranego stanika. Na przykład, kiedy nasz biust jest bardzo pokaźnych rozmiarów, błędne dobranie stanika może powodować nawet powolne uszkodzenie kręgosłupa.

młoda kobieta podtrzymująca biust

KREMY POWIĘKSZAJĄCE BIUST

Serio? Jest coś takiego? Tak! Okazuje się, że nie potrzebujemy skomplikowanych i drogich operacji. Jest naturalna i dobra alternatywa. Na przykład krem Ovashape, który ma kompletnie naturalny skład i może pomóc poprawić wygląd piersi.

Oczywiście nie możemy spodziewać się efektów natychmiastowych, ale z czasem zauważymy konkretną poprawę rozmiaru i jędrności biustu. Krem Ovashape działa poprzez wprowadzanie do komórek skóry witamin oraz mikroelementów, które pomagają w produkcji kolagenu i elastyny.

DIETA NA ŁADNY BIUST

Okazuje się, że także to co jemy może wpływać na wygląd biustu. Znane wszystkim kobietom problemy skórne, takie jak cellulit, pomarańczowa skórka czy wysuszanie skóry, dotyczą także piersi i sprawiają, że tracą one dobry wygląd.

Na pomoc ponownie wyruszają dietetycy, którzy informują o tym, że to co jemy ma bezpośredni wpływ na wygląd naszej skóry. Nie chodzi tu jedynie o prozdrowotną propagandę, a o matematyczne wyliczenia zapotrzebowania odpowiednich składników odżywczych, wspomagających kondycję naskórka. Zatem spożywanie produktów zawierających między innymi witaminę A, E i B, będzie kluczowe dla wielu aspektów związanych z wyglądem biustu.

Przede wszystkim chodzi tu o regulację gospodarki hormonalnej, a także na przykład kolagenu, który bezpośrednio odpowiada za napięcie skóry i jędrność gruczołów. Odpowiednie pożywienie pomoże również utrzymać tkankę tłuszczową w ryzach, a zatem zniwelować zmarszczki czy efekt pomarańczowej skórki.

TRENING NA ŁADNIEJSZY BIUST

Choć ciężko udowodnić bezpośredni wpływ treningu na powiększenie biustu, na pewno ćwiczenia fizyczne pomogą poprawić jego wygląd dzięki redukcji tkanki tłuszczowej i ujędrnieniu. Do tego należy dodać także efekty treningu wyszczuplające talie i brzuch i prowokujące dobrą postawę ciała. To elementy, które z pewnością uwydatnią wygląd piersi i podnoszą ich atrakcyjność.

Oczywiście, zdrowa dieta i trening będą miały także ogromnie pozytywny wpływ na całe ciało i organizm, sprawiając że poczujemy się lekko i dobrze, dlatego warto o nich pamiętać, nawet jeśli martwimy się jedynie o to jak wyglądają nasze piersi.

kobieta zakrywająca biust

ZDROWIE I CELEBRYCI

Na pewno słyszałyście mnóstwo kampanii na temat badania piersi w domu, a także regularnych wizyt u specjalistów. To bardzo poważna sprawa, o której należ pamiętać niezależnie od wieku. Rak piersi atakuje coraz więcej kobiet i choć jest on w pełni uleczalny, kluczem do sukcesywnej terapii jest wczesne wykrycie choroby.

Co do tego mają celebryci? Wszyscy wiedzą o konieczności badania biustu, jednak nie każdy wie, na co decydują się niektóre gwiazdy, w tym na przykład Angelina Jolie. Aktora w obawie o pojawienie się u siebie nowotworu piersi, z własnej woli poddała się mastektomii. Decyzja Jolie była umotywowana tym, iż rak piersi był obecny w jej rodzinie, a także tym, aby jej dzieci nie straciła zbyt wcześnie mamy. Bohaterstwo? Szalony krok? To pozostawiamy już wyłącznie Waszej ocenie.

Na koniec, pamiętajcie, że warto dbać o zdrowie i wygląd swojego ciała, jednak nie bądźcie dla siebie za surowe! Wszystko w granicach zdrowego rozsądku. A jeśli martwi Was cokolwiek związanego z biustem, nie czekajcie – udajcie się do specjalisty, który rozwieje wątpliwości!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *