Kilka zdrowych kroków do lepszego samopoczucia

  • Zdrowie
uśmiechnięta młoda kobieta

Uczucie zmęczenia, ciągły stres, rozdrażnienie, a do tego brak chęci i motywacji do robienia czegokolwiek…czy to brzmi znajomo? Niestety, coraz więcej osób czuje się dokładnie w taki sposób. Często pojawia się także poczucie, że nie da się tego zmienić.

W większości przypadków, to jednak nie prawda. Czasami wystarczy tylko kilka zdrowych kroków, aby poczuć się lepiej. Dzisiaj podamy Wam kilka przykładów, które nie są drogie, nie wymagają dużo czasu, a mogę zmienić w życiu i samopoczuciu bardzo dużo. No to zaczynamy!

substancje oczyszczające organizm

OCZYŚĆ SWÓJ ORGANIZM

Razem z pożywieniem, szczególnie tym, które jemy jako gotowy posiłek poza domem, ale także na powierzchni owoców i warzyw, mogą znajdować się pasożyty i bakterie, które tworzą wewnątrz organizmu toksyczne złogi. Wpływa to negatywnie na zdrowie, ale także na samopoczucie.

Oprócz dokładnej selekcji tego co jemy oraz unikania gotowych potraw, warto zwrócić uwagę również na dokładne mycie zakupionych produktów, takich jak owoce i warzywa. Można także skorzystać z naturalnych suplementów diety, taki jak Detosil.

Kapsułki Detosil to bardzo dobre rozwiązanie, dla każdego kto chce oczyścić swój organizm i pozbyć się szkodliwych bakterii. W składzie znalazły się jedynie elementy pochodzenia ziołowego i roślinnego. Znaczną różnicę w procesach trawiennych będzie można odczuć już po kilku tygodniach.

WYŚPIJ SIĘ

Sen jest nam potrzebny do życia, niemal tak bardzo jak powietrze. Niestety coraz więcej osób ma problemy z bezsennością, a także zwyczajnie z czasem na to aby porządnie się wyspać i zregenerować przed wyzwaniami kolejnego dnia.

Na to składa się wiele czynników. Przede wszystkim przewlekły stres, ale także zbyt duża emisja światła niebieskiego wieczorami (telewizory, komputery) ale również zbyt późne spożywanie posiłków. Spokojny sen utrudnia także chrapanie.

Jest ono wynikiem zmęczonych mięśni krtani, które pod wpływem wibracji wydają irytujący dźwięk. Na tą przypadłość wpływa dieta z małą zawartością witamin oraz mikroelementów, a także nikotyna czy alkohol. Kiedy zmienimy te rzeczy, będzie można powoli wracać do spokojnych nocy, bez wybudzania się.

Dobrym rozwiązaniem może okazać się także opaska Snoril. To bardzo prosta kuracja, która zapewnia odpowiednie ustawienie żuchwy i regeneracje jej włókien. Różnica pojawi się już po paru nocach.

Snoril jest bardzo prosty w zastosowaniu i ma uniwersalny rozmiar, dlatego można dopasować go do każdego rozmiaru głowy. Materiał, z którego została wykonana opaska jest bezpieczny dla skóry i nie pozostawia po sobie śladu.

JESTEŚ TYM, CO JESZ

To powiedzenie, które na pewno jest znane wielu osobom. Oczywiście nie trzeba mówić o tym, że witaminy są ważne, że słodycze i słone przekąski nie pomagają – to jest zupełnie oczywiste. To czego jednak czasami możemy sobie nie uświadamiać, to to, jak jedzenie wpływa na nasze codzienne samopoczucie.

Nieprawidłowe pory posiłków, a także porcje sprawiają, że nie możemy się wyspać, tracimy efektywność w pracy, nie możemy się skupić i nie mamy energii na codzienne obowiązki służbowe i rodzinne.

Jeśli naprawdę ciężko jest się zmusić do zmiany swoich przyzwyczajeń żywieniowych, a na widok świeżych warzywa dostajemy wysypki, dla lepszego samopoczucia warto zrobić 3 proste kroki.

Na początek zadbajmy to, aby nie przejadać się na żadnym posiłku. “Od stołu” powinniśmy odchodzić z lekkim niedosytem. Lepiej jeść 5 małych posiłków, niż 2 ogromne. Zaopatrzmy się również w kompleks witamin, które choć w części uzupełni braki witamin. Warto również pamiętać o spożywaniu wystarczającej ilości wody, która reguluje procesy trawienne.

komputerowe badanie wzroku

ZADBAJ O KONDYCJĘ

Zadyszka po wejściu na 2 piętro? To mocny sygnał ostrzegawczy, że aby poczuć się lepiej, musimy zadbać o naszą kondycję. Codzienna aktywność fizyczna wpływa pozytywnie na ciśnienie krwi, a także pomaga ustabilizować wagę.

Do tego sport pomaga utrzymać wysoki poziom energii na co dzień, a także podnosi nastrój, dzięki zwiększonej produkcji serotoniny oraz endorfin. Codzienne treningi, czy spacery pomagają także ograniczyć problemy z zasypianiem.

UŚMIECHNIJ SIĘ

Naprawdę lekceważymy siłę pozytywnego nastawienia. Jesteśmy ciągle skupieni na swoich troskach, zamartwiamy się i użalamy nad swoim losem, marnując energię, którą moglibyśmy poświęcić na to, aby szukać konkretnych rozwiązań swoich problemów. Ok, ale jak tego dokonać, bo przecież łatwo powiedzieć, gorzej zrobić.

Nasza propozycja to wykonanie planu. Podobno to co robimy nie bierze się z motywacji, a motywacja z tego co robimy. Dlatego aby codziennie odczuwać większe zadowolenie z samych siebie, warto przygotować dokładny plan tego co zamierzamy osiągnąć danego dnia.

Praktyczna porada – na początek warto zacząć od małych kroków i ciąglę podwyższać sobie poprzeczkę w miarę sukcesów. Myślcie także o regeneracji i odpoczynku – każdy powinien mieć chociaż chwilę dla siebie każdego dnia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *