swieże witaminy

Jeśli kiedykolwiek baliście się skutków złego krążenia krwi, miażdżycy lub cukrzycy, ten tekst jest właśnie dla Was! Opowiemy na czym polegają te choroby, a także dlaczego tak blisko im do siebie i co zrobić, żeby zminimalizować ich skutki.

Niewydolność krążenia, miażdżyca i cukrzyca – jak te choroby się wiążą?

Choroby niewydolności krążenia, a także miażdżyca i cukrzyca to niestety bardzo powszechne schorzenia. Są to trzy różne przypadłości, jednak wiele je łączy. Przede wszystkim mają podobne podłoże. Wszystkie trzy można także obecnie dość wcześnie rozpoznać i opanować, jednak nie leczone potrafią być bardzo niebezpieczne w skutkach.

Przyjrzyjmy się po kolei każdej z nich i zobaczmy na czym polegają, oraz czy aby się przed nimi zabezpieczyć konieczna będzie wizyta u specjalisty, czy może istnieją domowe sposoby, które pozwolą osiągać dobre skutki profilaktyki.

transfuzja

NIEWYDOLNOŚĆ KRĄŻENIA

Jest to choroba, która polega na tym, że do narządów wewnętrznych nie przepływa odpowiednia ilość tlenu i krwi. Może to być spowodowane złym funkcjonowaniem serca. Skutki choroby mogą być bardzo niebezpieczne i dotyczyć także innych narządów wewnętrznych.

Przyczyny:

  • Przyczyną miażdżycy może być choroba wieńcowa serca, nadciśnienie tętnicze, a także właśnie cukrzyca. Nie bez znaczenia pozostaje także dieta i otłuszczenie narządów oraz prawidłowa waga. Zaburzenia wszystkich tych elementów mocno przyczyniają się do niewydolności krążenia.

MIAŻDŻYCA

Ta choroba polega na zbyt małej przepustowości naczyń krwionośnych. Innymi słowy blokuje swobodny przepływ krwi, przez co nie jest ona dostarczana wspólnie z tlenem, w wystarczającej ilości do narządów wewnętrznych. Miażdżyca może być następstwem, lub towarzyszyć niewydolności nerek. Miażdżycy nie należy lekceważyć, gdyż jej działanie może rozwijać się latami, jednak nagle zaatakować, tak ważne narządy jak serce czy mózg.

Przyczyny:

  • Wśród powodów występowania miażdżycy wymienia się między innymi brak ruchu, złą dietę, a także używki wszelkiej maści i alkohol. Czyli można powiedzieć, że generalnie niezdrowy tryb życia. Tu również jako przyczynę wymieniana jest cukrzyca. Dodatkowo nie pomagają czynniki genetyczne, czyli miażdżyca przebyta u bliskich krewnych, a także przewlekły stres.

CUKRZYCA

Choroba powoduje zaburzenie syntezy insuliny w organizmie, co zaburza gospodarkę glukozy. To skutkuje nie tylko problemami z nagłymi spadkami energii, a także czasowym osłabieniem. Cukrzyca może zaatakować także nerki, wątrobę, trzustkę, a nawet narząd oczu. Tak jak wspomnieliśmy wyżej, cukrzyca może powodować także niewydolność krążenia i miażdżycę.

Przyczyny:

  • Powody występowania cukrzycy, zależą od rodzaju choroby. Na przykład cukrzyca typu młodzieńczego może być dziedziczna i bardzo ciężko ją wyleczyć. Kolejne przyczyny nie zaskoczą, ponieważ są współdzielone z powyższymi chorobami. To znaczy niezdrowe odżywianie się, nadwaga, brak aktywności fizycznej.kostki cukru

Suplementacja

Jeśli martwimy się, że możemy być w grupie ryzyka zachorowania na jedno z powyższych schorzeń, można zastosować naturalną suplementację, która nie tylko łagodzi objawy cukrzycy, miażdżycy i niewydolności krążenia, ale także zabezpieczy organizm przed ewentualnym powstaniem stanu chorobowego.

Warto zwrócić uwagę na przykład na Ravestin, który dzięki zawartości mocno stężonej witaminy C, a także owocu granatu i kilku innych elementów, pomaga udrożnić żyły, a także zapobiega powstawaniu zatorów w przyszłości. Podobne właściwości ma także Varicolen – również bardzo dobre rozwiązanie na poprawę krążenia krwi.

Dobrym zakupem będzie także Sugarept. Naturalny skład i wiele ziołowych ekstraktów, zostało skomponowanych tak by pomagać utrzymać poziom cukru w ryzach, a także hamować rozwój cukrzycy.

Chcielibyśmy jedynie przypomnieć, że niezależnie od tego czy wybór zakupowy padnie na Varicolen, Ravestin czy Sugarept, jeśli czujemy się źle, należy niezwłocznie skonsultować się z lekarzem.

zdrowe posiłki

Domowe sposoby

Domowe sposoby ograniczenia występowania i objawów miażdżycy, cukrzycy  oraz niewydolności krążenia jak najbardziej istnieją, choć może ciężko je nazwać domowymi. Chodzi tu po prostu o to, że bardzo dużo możemy zrobić sami, by zabezpieczyć się przed tymi schorzeniami i złagodzić ich objawy.

Na pohybel kanapowcom, naukowcy i lekarze wydają się być bardzo zgodni, co do tego co powoduje wszystkie te choroby. Wymienia się głównie niezdrowy tryb życia. W tym przede wszystkim nie zdrową dietę, na którą składają się słodycze, tłuszcze trans, a także każde wysoko przetworzone pożywienie oraz kolorowe napoje. Do tego dochodzi brak ruchu.

Co możemy zatem zrobić? Odpowiedź nasuwa się sama, najlepszą profilaktyką będzie zdrowy tryb życia. Choćby najmniejsze zmiany mogą przynieść duże rezultaty. Jeśli nie mamy czasu można kupić rowerek treningowy i wykorzystywać go choćby 10 minut dziennie, lub zwyczajnie skończyć ze słodzeniem kawy. Pomoże również wystarczająco długi i spokojny sen, oraz zmniejszenie poziomu stresu.

Podsumowując niewydolność krążenia, miażdzyca i cukrzyca to schorzenia dość mocno połączone, które mają ze sobą wiele wspólnego. Dobra wiadomość jest taka, że obecna medycyna pozwala je leczyć, suplementy diety ograniczać ich objawy, a domowe sposoby, nawet im zapobiegać.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here