uronalUronal to suplement przeznaczony dla osób, które mają przewlekły problem z nietrzymaniem moczu (NTM). Kuracja tabletkami Uronal pomaga poprawić pracę układu moczowego, wzmacnia mięśnie dna miednicy i zapobiega  infekcjom cewki moczowej. Takie rezultaty obiecuje producent – a jak jest naprawdę? Czy Uronal faktycznie działa, czy ma bezpieczny skład oraz czy są jakieś przeciwwskazania co do jego stosowania. Przyjrzyjmy się bliżej temu produktowi.

Stwierdzono, że nietrzymane moczu dotyka przynajmniej 1 na 20 osób. Wynika więc z tego, że ok. 5% populacji cierpi na NTM, jednak tak mało osób przyznaje się do tego schorzenia, że nie sposób określić jaka jest rzeczywista skala tego problemu. Nietrzymanie moczu występuje najczęściej wskutek wysiłku, także podczas kaszlu, kichania lub podnoszenia różnych przedmiotów. Czy jest skuteczny sposób na zlikwidowanie tej dolegliwości?

Uronal – skład tabletek na nietrzymanie moczu

Skład produktu bazuje na właściwościach 3 roślin stosowanych od dawna w naturalnym leczeniu chorób związanych z układem moczowym:

  • Pokrzywa: redukuje piasek nerkowy, ma także doskonałe właściwości oczyszczające, antybakteryjne i antywirusowe. Roślinę wykorzystuje się często w medycynie naturalnej dla zwalczenia zapalenia dróg moczowych i związanych z tym chorób, w tym także nietrzymania moczu.O właściwościach pokrzywy możemy przeczytać także w czasopiśmie ,,Postępy Fitoterapii” (4/2010):,,Po raz pierwszy korzenie pokrzywy zostały wykorzystane w leczeniu chorób układu moczowego w 1950 roku. Komisja Europejska zaleca stosowanie Urticae radix w leczeniu pierwszego i drugiego stadium przerostu gruczołu krokowego (BPH) (22). Podobnie ESCOP zaleca używanie pokrzywy w leczeniu zaburzeń oddawania moczu towarzyszącym BPH (23). “

 

  • Ziarna dyni: ich spożycie zaleca się jako naturalną metodę leczenia schorzeń układu moczowego oraz skurczy mięśniowych. Składniki występujące w pestkach dyni przeciwdziałają też powstawaniu kamieni nerkowych.

 

  • Żurawina: jest często stosowana jako antidotum na zapalenie pęcherza moczowego oraz przy innych infekcjach dróg moczowych. Ma działanie antybakteryjne i antygrzybicze, wpływa też korzystnie na ogólne funkcjonowanie układu moczowego. Owoce żurawiny można stosować zarówno w ramach profilaktyki oraz w przypadku jednorazowych kuracji leczniczych.

Uronal – efekty i dawkowanie

Przyjmowanie tabletek Uronal regularnie może pomóc w uzyskaniu następujących rezultatów:

  • Kontrola nad trzymaniem moczu
  • Zlikwidowanie uczucia ciągłego parcia na cewkę moczową
  • Ochrona przed infekcjami i zapaleniami układu moczowego
  • Wzmocnienie mięśnie dny moczanowej

Aby uzyskać efekty obiecywane przez producenta, należy stosować 1 tabletkę dziennie. Nie należy zwiększać dawkowania.

Uronal a inne metody leczenia NTM

Wiele osób cierpi z powodu nietrzymania moczu, ponieważ nie szukają pomocy u specjalistów. Wstydzą się lub myślą, że sposób na zwalczenie tego schorzenia nie istnieje. Tymczasem NTM można (a nawet trzeba) leczyć. Najczęściej zaleca się zastosowanie jednej z tych trzech metod: ćwiczeń, suplementacji lub zabiegu operacyjnego.

Operacja to najbardziej inwazyjny wybór, dlatego w pierwszej kolejności warto skorzystać z pomocy suplementów takich jak Uronal lub ćwiczeń polegających na zaciskaniu i rozluźnianiu mięśni Kegla (mięśnie dna miednicy). Mogą z nich korzystać tak kobiety, jak i mężczyźni.

Uronal – opinie, komentarze, recenzje

Większość osób, które stosowały Uronal wykazuje zadowolenie z działania tabletek:

,,Do toalety chodziłem co 20-30 minut, co było bardzo, ale to bardzo uciążliwe. Poza tym nie raz kończyłem z mokrą plamą na bokserkach, kiedy ktoś opowiedział lepszy kawał, albo jak kaszlałem przy chorobie. Tragedia! Kiedyś w pracy, u kumpla z działu zobaczyłem te tabletki w torbie i zapytałem o nie. Do dzisiaj dziękuje za ten przypadek, bo przez to dowiedziałem się, że nie tylko ja mam ten problem i, co lepsze, że można coś z tym w końcu zrobić. Co teraz mogę powiedzieć? Ulga! I jeden powód do kompleksów mniej!”

Warto przytoczyć również jedną z recenzji specjalistów:

,,Częstym problemem u kobiet, cierpiących na nietrzymanie moczu są infekcje cewki oraz pęcherza moczowego. Wychodząc naprzeciw tym powikłaniom Uronal został wzbogacony o ekstrakt z owoców żurawiny, który aktywnie zwalcza je w samym zalążku. Takie połączenie to prawdziwa rewolucja w walce z nietrzymaniem moczu zarówno u kobiet jak i u mężczyzn.”

 

– Alicja Wolska, Specjalista Urologii

Uronal – gdzie kupić? 

Uronal kosztuje 317 zł jednak na stronie producenta www.uronal.pl można natrafić na promocje, dzięki którym jedno opakowanie można nabyć za 175zł bądź jak widzieliśmy najtaniej za 137 zł. Jeśli będziesz śledzić witrynę producenta, jest spora szansa, że natrafisz na tę niską, promocyjną kwotę.

Odnośnie miejsca z jakiego można zamówić preparat tutaj również polecamy stronę producenta. Tylko w ten sposób zyskasz pewność co do oryginalności i jakości preparatu. Niektórzy poszukują tańszych zamienników na stronach typu allegro lub ceneo, jednak skuteczności ich składu oraz sposobu działania nie możemy potwierdzić w żaden sposób, dlatego też nie polecamy zamawiania preparatu z niesprawdzonych źródeł.

Uronal – Podsumowanie

Każdy, kto musiał zmagać się z nietrzymaniem moczu wie, że jest to nie tylko problem natury higienicznej, ale przede wszystkim społecznej, ponieważ komplikuje kontakty międzyludzkie. Ta krępująca dolegliwość dotyka kobiety i mężczyzn (choć zdecydowanie więcej przypadków NTM odnotowuje się w grupie żeńskiej) w różnym wieku. Uronal to preparat o naturalnym i sprawdzonym składzie, dlatego może okazać się bardzo pomocny i skuteczny w walce z  nietrzymaniem moczu.

Oryginalny Uronal można zamówić bezpośrednio na stronie producenta:

www.uronal.pl

 

* Właściwości lecznicze pokrzywy zwyczajnej

http://www.czytelniamedyczna.pl/3816,wlasciwosci-lecznicze-pokrzywy-zwyczajnej-urtica-dioica-la.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *