halux

Halluksy są chorobą zwyrodnieniową, w wyniku której dochodzi do widocznego zniekształcenia stopy. Poza niedogodnością od strony estetycznej, pojawia się dodatkowo dyskomfort wywołany bólem stopy. Sprawa jest o tyle poważna, że zaniedbane halluksy mogą doprowadzić do poważniejszych komplikacji. Jak temu zapobiec? Producenci korektora Vellafoot twierdzą, że znaleźli rozwiązanie. Czy urządzenie jest na tyle skuteczne, żeby zlikwidować halluksy bezpowrotnie? Zapraszamy do zapoznania się z recenzją produktu.

Jak powstają halluksy?

Haluks (hallux vulgus) to nazwa powszechnie stosowana do określenia palucha koślawego, czyli uciążliwego zniekształcenia stopy. Schorzenie polega na odchylaniu się dużego palca w sposób nienaturalny – palec kieruje się mocno w stronę pozostałych palców stopy. Dochodzi do przesuwania się kości, w wyniku czego z boku stopy powstaje nieestetyczna i bolesna vwypukłość.

O powstawaniu halluksów mogą zadecydować różne czynniki: obciążenia genetyczne, nadwaga (osłabiony układ więzadłowy wpływa na zmianę ustawień łuków w stopie), zły dobór obuwia (wąskie noski, wysokie obcasy), nieaktywny tryb życia, płaskostopie lub nieodpowiednie stawianie stopy podczas chodzenia.

Profilaktyka i leczenie halluksów

Bardzo ważne jest, by zauważając pierwsze objawy halluksów, zareagować od razu. Udawanie, że problemu nie ma, spowoduje pogłębianie się zwyrodnienia. Zbyt daleko posunięta koślawość palucha doprowadzi nieuchronnie do operacji. Aby tego uniknąć, warto zadbać o:

Właściwe obuwie – czyli takie, które nie ściska palców i nie wymaga ich nienaturalnego kurczenia. Wysokie obcasy nie są zabronione, jednak zbyt długie i zbyt częste chodzenie w wysokich butach sprawia, że ciężar ciała zamiast rozkładać się na całą stopę, kieruje się głównie na palcach.

Odpowiednia waga – otyłość nie sprzyja stopom, dlatego warto zadbać o odpowiedni ruch i utrzymywanie zdrowej wagi ciała. Z tym wiąże się także aktywność fizyczna, uprawianie sportów, regularna zmiana pozycji ciała (niedopuszczenie do przebywania ciągle w jednej pozycji).

Aparat korekcyjny – stosowanie specjalnego urządzenia, które ustawia dużego palucha we właściwe pozycji i zatrzymuje dalsze postępowanie wady. Aparat przeciwdziała nachodzenie palców na siebie i zapobiega powstawaniu bolesnych halluksów.

oryginalne opakowanie korektowa vellafootCzym jest Vellafoot?

Vellafoot to specjalistyczne urządzenie korygujące, które stosuje się do niwelowania zwyrodnień w obrębie dużych paluchów u stóp. Zadaniem Vellafoot jest minimalizowanie stanów zapalnych i korygowanie odchylenia dużego palca u stopy. Noszenie korektora stabilizuje śródstopie i pomaga załagodzić ból wywołany nieprawidłowym ułożeniem kości. Vellafoot można więc określić jako nowoczesny system, który eliminuje halluksy w sposób bezbolesny i bezinwazyjny.

Vellafoot – dla kogo jest przeznaczony?

Korektor Vellafoot stworzono z myślą o osobach, które posiadają halluksy i chciałyby się ich pozbyć w sposób naturalny. Każdy, kto zauważa u siebie nieprawidłowe ułożenie dużych paluchów, może skorzystać z pomocy tego urządzenia. Jest on dobrym rozwiązaniem zwłaszcza dla tych osób, które próbowały już innych sposobów i nie uzyskały upragnionych efektów.

Vellafoot można dopasować do stopy w każdym rozmiarze. Układa się komfortowo do stopy i jesty dyskretny, dzięki czemu można go nosić zarówno w nocy, jak i w ciągu dnia.

Działanie Vellafoot – czy korektor jest skuteczny?

Vellafoot zawdzięcza swoją skuteczność specjalnej, motorycznej konstrukcji. Pozwala ona na odpowiednie ułożenie palców i stabilizuje śródstopie, co zapobiega przemieszczaniu się stawów.

Vellafoot dopasowuje się do stopy, a dzięki dobrze wymierzonej sile nacisku, zmniejsza ucisk w stopie i powoduje szybkie uśmierzenie bólu.

Właściwości Vellafoot obejmują następujące działania:

  1. Aktywne korygowanie zniekształconego palucha – specjalna budowa urządzenia pomaga zbliżyć do siebie kości śródstopia oraz przeciwdziała pogłębianiu się płaskostopia poprzecznego.
  2. Ochrona przed zapaleniem stawów – szyny odciążają stawy i układają stopę w taki sposób, żeby zapobiec nawrotom zapaleń oraz zwyrodnień.
  3. Profilaktyka haluksów – z korektora mogą korzystać zarówno osoby, u których wybrzuszenie na kości jest już bardzo widoczne, jak i te u których objawy są ledwo widoczne. Vellafoot niweluje ból, zmniejsza deformację oraz zapobiega dalszemu rozwojowi halluksów.

Jakie są opinie na temat korektora Vellafoot?

opinie o vellafoot

Halluksy są problemem bardzo uciążliwym i wielu pacjentów nie potrafi poradzić sobie z nim samodzielnie. Z drugiej jednak strony każdy chce uniknąć bolesnej operacji, która wiąże się z wieloma miesiącami dochodzenia do siebie oraz długotrwałą regeneracją stóp. To zrozumiałe, że ludzie z koślawym paluchem zaczynają poszukiwać odpowiedzi na forach lub blogach poruszających temat tego schorzenia.

Wątek dotyczący halluksów jest bardzo popularny. Wśród licznych komentarzy można też znaleźć recenzje dotyczące korektora Vellafoot.

Osoby, które stosowały Vellafoot, zauważały że korektor:

  • Eliminuje ból i dyskomfort w okolicy stóp
  • Pomaga osiągnąć prawidłowe ułożenie palców
  • Zapobiega dalszemu rozwojowi halluksów

Mimo, że czas kuracji może być w każdym przypadku różny, jednym z najważniejszych efektów dla osób z halluksami jest uśmierzenie bólu. Każdy kto odczuwał dyskomfort podczas chodzenia, stania, a w bardziej zaawansowanych stadiach nawet podczas spoczynku, podkreślał szybkie działanie Vellafoot i ulgę będącą następstwem usunięcia ucisku, pieczenia i pulsowania w obrębie paluchów.

Jak długo trzeba stosować Vellafoot?

Długość trwania kuracji jest uzależniona bezpośrednio od stopnia deformacji palucha. Osoby, które stosują korektor wyłącznie w ramach profilaktyki, mogą używać go nawet codziennie. Ilość czasu, którą muszą poświęcić każdego dnia na noszenie Vellafoot będzie jednak mniejsza, niż u osób które posiadają już pierwsze oznaki koślawości palucha.

Stosowanie urządzenia przynosi niemal natychmiastową ulgę – uśmierza ból i redukuje obrzęki w obrębie stopy. Na efekt wizualny należy jednak poczekać. Średni czas kuracji to od 4 do 10 tygodni.

Gdzie kupić Vellafoot i jaka jest jego cena?

Oryginalny i przetestowany korektor można zamówić tylko z oficjalnej strony producenta www.vellafoot.pl za 137 zł.

Obecnie w internecie pojawia się wiele podróbek, dlatego nie warto korzystać z niesprawdzonych stron oraz aukcji. Wyłącznie zamawiając bezpośrednio od producenta mamy gwarancję że w nasze ręce trafi oryginalny produkt.

kobiece stopu z pedicire bez haluxów

Podsumowanie – Czy warto stosować korektor Vellafoot?

Vellafot to profesjonalny korektor na halluksy, dostępny bez recepty. Posiada nowoczesną i skuteczną konstrukcję, a jednocześnie jest na tyle dyskretny, że można go nosić zarówno w nocy, jak i w dzień. Urządzenie przeznaczone jest dla osób, które chciałyby pozbyć się deformacji dużego palca u stopy oraz uśmierzyć ból wynikający z nieprawidłowego ułożenia kości.

Opinie na temat korektora są pozytywne – jest to prosty, dyskretny i bezbolesny sposób na pozbycie się halluksów. Pomaga uzyskać prawidłowe ułożenie stopy, koryguje ustawienie śródstopia i likwiduje przeszywający ból, który towarzyszy koślawości paluchów.

Gdzie można kupić Vellafoot w najlepszej cenie?

Zalecamy zakup wyłącznie na oficjalnej stronie producenta. Dziki temu masz gwarancję że w Twoje ręce trafi przetestowany, oryginalny korektor. Na jego stronę możesz przejść klikając w poniższy link:

www.vellafoot.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *